Ktunnel

KTUNNEL Giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
ktunnelgiris.net, proxtik, vtunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Android Dns Değiştirme


Youtube’ın Türkiye’de erişime engellenmesiyle DNS servisleri tekrardan gündeme geldi. Android kullanıcıların erişime engellenmiş sitelere nasıl giriş yapacağını bu rehberimiz sayesinde sorunu giderebilmenizi anlatıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde erişime engellenen Youtube’a anroid kullanıcıları DNS değiştirme işlemini nasıl yapacak? Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan DNS deişirmek için öncelikle Ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Ayarlar menüsünden “Kablosuz” Seçeneğini seçiniz.

 

Ardından bağlı olduğunuz ağ ismine uzunca basılı tutun. Ekrana gelecek olan “Ağı Değiştir” bölümüne tıklayın.

 

Bağlı olduğunuz bağlantı bilgileri sayfasında DNS’inizi değiştirmek için “Gelişmiş Seçenekleri Göster” Seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu bölümde tüm ayarlar aktif edilecektir.

 

Bu bölümde ise “IP ayarları“nı “Statik” yaparak DNS 1 bölümüne 8.8.8.8 DNS 2’ye 8.8.4.4 yazarak “Kaydet” Diyoruz.

 

Bu işlemlerden sonra Youtube ve erişime engellenmiş birçok yasaklı siteye sorunsuz giriş yapabilirsiniz. Bu işlem sadece “Kablosuz” Bağlantı kullanıcıları için geçerlidir.