Ktunnel

KTUNNEL Giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
ktunnelgiris.net, proxtik, vtunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Hosts Dosyası Değiştirme


Host dosyası her bilgisayarda bulunan özel dosya türüdür. Dosya bilgisayarların “Windows” Klasöründe bulunan “Hosts” adında text dosyasıdır. Host dosyası pek çok işlev için bilgisayarın vazgeçilmezidir. İnternet bağlanırken ve bir takım değişiklikler sonucunda yasaklanmış olan sayfalara giriş yapmak imkanı tanır.

Host dosyası, internet’e bağlandığınız her web sitesinin IP adreslerine yönlendirerek erişmemizi sağlar. Bu sayede yasaklı sitelere giriş yapma imkanımızda olabiliyor.

Hosts Dosyası Nasıl Değiştirilir?

– İlk olarak yapılması gereken “hosts” tıklayarak dosyayı bilgisayarınızın masa üstüne indirin. Dosya sunucudan indirildikten sonra sağ tıklayarak “Dosyayı çıkart” diyerek zip dosyasından çıkarıyoruz.

– Çıkartmış olduğunuz hosts dosyasının içerisinde sık kullanılan ve güncel IP’ler yer almaktadır.

– Var olan hosts dosyasını değiştirmek için bilgisayarımızın başlat menüsünden “Çalıştır” penceresini açarak, C:\WINDOWS\system32\drivers\etc kısa yol adresini yapıştırıyoruz. direk bulunduğu klasöre erişebilirsiniz.

– Bu kısımda bulunan hosts dosyası ile indirdiğiniz dosya kopyalayarak değiştirin. İşlem tamamlandıktan sonra kolay bir şekilde istediğiniz web sitesine sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz.