Ktunnel

KTUNNEL Giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
ktunnelgiris.net, proxtik, vtunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

iPhone Dns Değiştirme Ayarı


Geçtiğimiz ay itibarı ile yabancı sitelerin erişime yasaklanması sıkça yaşanan durumlardan biri. Yasaklanmış derken kısmı erişim getirilmesi söz konusu. Kapatılan siteler sadece ülkemiz üzerinden kısmi erişimi engellenmektedir. Yurtdışında herhangi bir ülkeden bağlanmak mümkündür. Durum böyle olunca erişmek istediğimiz sitelere ülkemizin servis sağlayıcıları ile değilde, Yurtdışından herhangi bir sunucunun alt yapısından faydalanarak bağlanmamız mümkündür.

Fakat yasaklama kararı çıkarılan web sitelerine giriş yaptığımız zaman servis sağlayıcıları, ilgili sitenin adresine değilde, yasaklama kararının bulunduğu web sayfasına yönlendirir.

Dolayısıyla bu yasağı aşmanın yolu Google DNS ile açık kaynak olarak sunulan adresleri aracılığı ile bağlanmak mümkün olabiliyor. Fakat internet tasarısının kapsadığı pek çok nedenden dolayı IP bazlı erişim engeli’de an itibari ile getirilmiştir. Google DNS sunucularının IP adreslerine (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) Wi-Fi bağlı iken nasıl değiştirildiği hakkında bilgiler aktaracağız. Fakat bu IP bazlı engellemelerden sonra bu adresler pek kullanılamamaktadır.

Dns değiştirme işlemlerine başlayalım

Öncelikle bağlı olduğumuz Wi-Fi ağını seçiyoruz.

 

Bloklamalara karşı pek çok DNS sunucusunu aynı anda kullanabilirsiniz. Aşağı kısımda göründüğü gibi, tek sunucu veya bir çok sunucuyu araya “,” koyarak eklemeniz mümkündür. Birincil olarak giriş yapılmadığı zaman diğer sunuculardan destek alarak yasakları aşmanızı sağlar. Çoklu DNS kullanımı daha mantıklıdır. Bir tanesi yasaklandığı zaman telefonunuzdan erişmeniz mümkün olmamaktadır.

 

Örneğin Google DNs gibi diğer halka açık olan güvenli DNS sağlayıcısı olan OpenDNS‘nin 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adreslerini kullanacaksınız.
Telefonunuzun Ayarlar>Wi-Fi menüsündeki bağlı olduğunuz Wi-Fi noktasını seçerek. DNS alanındaki sunuculara öncelikler üst kısımda bulunan DNS leri ekleyerek aralarına “,” işareti eklemeyi unutmayın.

Tabii yukarıdaki ayarlar maalesef 3G bağlantıları için geçerli olmayabiliyor. Hücresel veri ile internet kullanımının var olan bilgilerini değiştiremiyoruz.