Ktunnel

KTUNNEL Giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
ktunnelgiris.net, proxtik, vtunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Windows 7 DNS Değiştirme


Mahkeme kararıyla kapatılmış olan web sitelerine giriş yapmak isteyen kullanıcılar için windows 7 DNS değiştirme tekniklerini paylaşacağız.

Sıklıkla erişim engellemeleri sansürlerle karşı karşıya kaldığımız durumlarda, son zamanlarda pek çok web sayfasının erişime engellenmesi ile birlikte DNS’in öneminin arttığının farkındayız. DNS değiştirme işlemlerinde izlenme durumu söz konusu olsa bile bildiğiniz gibi şuan DNS ile ilgili tam anlamıyla bir yasa getirilmediğinden yasak olduğu söylenemez. Bu durumda bilgisayarımızın var olan bilgilerini değiştirerek istediğimiz web sayfasına sorunsuz giriş yapma imkanından yararlanabiliriz.

Windows 7 DNS değiştirme teknikleri

Bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan, bilgisayar görüntüsü taşıyan ağ bağlantılarına sağ tıklayarak “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” Sekmesine tıklayın.

 

Açılan pencerede “Yerel Ağ Bağlantısı” bölümüne tıklayın.

 

Yerel Ağ bağlantısı durumu penceresi açıldıktan sonra,”Özellikler” butonuna tıklayın.

 

Pencerenin geçiş yapmasını sağlayarak “İnternet Protokolü 4 (TCP/IPv4) kısmına basarak, ardından “Özellikler” butona tıklayın.

 

İşlem tamamlandıktan sonra, karşımıza bilgisayarınızın DNS sunucu bölümü gelecektir. “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” sekmesini işaretleyerek DNS sunucusunu aktif edin. Boş bulunan kutulara resimde belirtilen IP’leri yazarak kaydet diyoruz.

 

İşlem bitiminde hala sorun devam ediyorsa yorum kısmından bizlere bildirerek sorunu çözebilirsiniz.